DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Štěňátka vrh B

Štěňátka vrh B

Gimečkovi a Arietce se po 62 dnech krytí, narodila krásná zdravá štěňátka heart Že jich bylo deset kusů se dalo předpokládat i z velkého bříška naší statečné maminy blush Ovšem, co jsme nemohli tušit, že si to pusinka tak hezky upraví 5 holčiček a 5chlapečků , radosti bylo jak na starém Bělidle , poněvaďž uděláme radost aspoň prvním desíti zájemcům, kteří s napětím čekali, kdy "to" bude !!!

A těď to hlavní .. Porod začal brzy ráno v pondělí  12.9.2016  .. ale s Arietkou jsme drželi "Bobříka" už od večera, za neustálého hlazení, obskakování a jen co si dala najevo zakňouráním, už se šlo ven, do chladné noci, kde se pusinka naše schladila a pobrouzdala v trávě plné rosy.

První světlo světa uviděla holčička ve 3:15   byla označena červenou stužkou, váha 555 gr .... následoval chlapeček 3:50 /625gr  modrá stužka , třetí na nás vykukl opět kluk ​4:15/535gr  zelená stužka , čtvrtý zakňoural opět klučínek 5:04/510gr označen oranžový , následovala delší pauza, spojili jsme ji hned z rána s kontrolou u veterináře , který ji prohlédl , provedl sono, aplikoval posilující injekce a jeli domů , kde se po chvíli narodila krásná princezna 9:30/490gr označena žlutá , po hodinové pauze přišel na svět statný pejsek 10:20/635gr stužka bordó

jako sedmá v pořadí přišla v 11:15/515gr stříbrná pusinka , osmá milovaná holčička ve 12:40/485gr a barvičku má hnědou  , devátý v 15:00/378gr doslova vyskočil na tento svět azurový klučínek, "Jsem sice drobeček, ale uvidíte jak všechny přerostu"

Následovala pauza, kdy jsme opět pro jistotu zajeli na kontrolní sono, přeci jenom se blížil podvečer , chtěli jsme mít jistotu, kolik štěňátek nás ještě čeká !!!!!! 

Po zjištění, že více jak jedno štěňátko už v děloze není, jsme s klidným srdcem odjížděli a cestou v autě já, i manžel tipovali, co to asi bude wink Já si přála holčičku, manžel, jako typický muž, chtěl aby byl chlapeček.

Ovšem v pořadí má " stužková" byla nachystána růžová .......Tak se uvidí !

Odbila osmnáctá hodina a začalo se opět rodit, mamina už vyčerpána, ale pořád statečná parkrát zatlačila a šup, narodila se nám desátá malá růžová  holčička  18:00/440grheart Sázku jsem sice prohrála, ale tím, že jsme nějak opoměli řící o co ? Tak ji předávám výhru holčičce, ať ve všem vyhrává u svých páníčků wink  

Porod všech štěňátek proběhl dobře,všechna se narodila zdravá, žádné nebylo přidušené, čilá, hned se mamince přisála k vemínku a lačně hltala první kapky sladkého mleziva.

Nastala noc bdění, hlídání fenečku i štěňátek.

Deset malých prďousků

Naše milovaná statečná Arietka , se svými posledními štěňátky !

Pokračování příště..........

 

 

Já vím, trvalo mi to, než jsem se sem dostala, ale chovatelé pochopí, co obnáší starost o fenečku a její potomky.

 Dnes už je dobře, ale v posledních dnech po porodu jsme si prožili hotové peklo.

Jak už jsem psala, hned po porodu jsme provedli kontrolní sono, abychom se ujistili, jestli je děloha prázdná.

Doktor nás ujistil, že je vše v pořádku a my s důvěrou odcházeli domů. Blížila se  půlnoc, Arietka byla neklidná, teplota ji stoupla na více jak čtyřicet stupňů, já v šoku, okamžitě volala "naše" veterináře, napřed doktora, pak doktorku, oba spinkali a mobily měli vypnuté! V zoufalství jsem obvolávala všechny veterináře v okolí, bez odezvy, po hodině přeci jen úspěšně ! 

MVDr Zbyněk Horák byl okamžitě ochoten přijet do své ordinace, podotýkám, že bylo už 13.9. !!! čas 1:00 hodina .... vyšetřil Arietku, provedl sono a zjistil, že má v děloze ještě jedno štěňátko, po aplikaci oxytocinu, jsme jeli domů, s tím, že hned ráno se máme opět stavit na kontrolu, pokud štěně vypudí. Nestalo se tak a Arietka musela podstoupit chirurgický zákrok, císařský řez, zároveň jsme se dohodli i o kastraci, jsme za to, že dva vrhy jsou na jednu fenku dostačující. Štěňátko bylo bohužel už mrtvé crying

Další dva dny opět kontrola, infuze, injekce atb ...... Jediné přání bylo, aby se naše holčička uzdravila. Starost o štěňátka i o maminku byla nepřetržitá, 24 hodin jsme ji hlídali ... do toho všeho odpovídat zájemcům, upravit aspoň trochu tyto stránky, poslat fotky, smsky, hovory a běžný provoz v domácnosti  sad Snažila jsem se všem vyhovět, snad to pochopí.

Pro nás ovšem nejlepší zpráva byla, že teploty ustoupily, Arietka žije heart  

Teď už jen, aby se holčička naše krásná rychle uzdravila!  O štěňátka se stará vzorně, kojí, pečuje s tou největší láskoul, nehledě na bolestivé bříško crying

                                  Arietka 3 hodiny po operaci sad velmi smutný pohled

                                            

                                                  

                                             Statečná maminka heart den druhý

                                  Den třetí blush  je ji očividně lépe, holčička už se i směje kiss

Rekonvalescence probíhá dobře, ránu ošetřuji odvarem z řepíku a heřmánku, potírám medem. Arietka o mlíčko nepřišla, dostává dobré papáníčka ... tvaroh, žloutky, med, kaviár... glukopur, těstoviny, aloe vera,ovoce - zeleninu mix, piškoty..... maso hovězí, drůbeží spolu s granulemi pro kojící matkya nezbytný lososový olej .... šestkrát denně wink

Tak nám všichni držte palečky, ať 26.9. při vytahování stehů můžeme radovat !

Touto cestou chci poděkovat skvělému panu MVDr Horákovi a jeho týmu, za pomoc, kdoví, jak bychom dopadli, nebýt jeho laskavosti !

Zároveň chci poděkovat přátelům, kteří mi poskytli útěchu a dobrou radu .... víte kdo heart   

....a samozřejmě dík i všem páníčkům za trpělivost ! 

                                                 BUMBÁME, ČURÁME, KAKÁME ..... a krásně příbíráme !!!

     

                                             

 

 

 

 

 

 

 

ŠTĚŇÁTKA BLÍŽÍ SE VÁM ČTVRTÝ TÝDEN yes

 

 

Musím vás pochválit za statečnost, disciplínu a šikovnost, že jste se před paní kontrolorkou vrhu chovala vzorně!

Tentokrát jsem zvolila paní Ivanu Sedlákovou z Brna. Její posouzení a provedení kontroly, bylo podle mého očekávání na vysoké úrovni ! Paní Sedláková je dlouholetá chovatelka s těmi nejlepšími znalostmi, což velmi oceňuji, zvláště pak děkuji za dobré rady a krásné ohodnocení našeho vrhu :  nadstandartní péče, štěňátka zdravá, čilá, v dobré kondici, jakožto i fenka Arietka, ačkoliv po těžké operaci, přesto už ve výborné formě, díky kvalitní a hodnotné stravě, vitamíny, minerály, které pak předá štěňátkům blush

                   

                   

a ta přibírají před očima!

Všichni už máte přes tři kila, děláte mi radost, pomalu se učíte papat z misečky, musím vás pochválit, 

jde vám to moc dobře ! Samozřejmě od maminky Arietky je mlíčko nejlepší a ničemu se nevyrovná, ale musíme ji dopřát taky chvíli oddechu, ať nabere opět sílu a vitalitu ! Tak si dopřává to nejlepší papáníčko, řekla bych, že ji malinko rozmazlujeme, ale jen ať si dá, statečná mamina !

První odčervení jste zvládla, až na pár posranečků velice dobře, ale opět jsem vás zachránila a těm třem posranečkům průjem zastavila, coby dup !!! Já vím, opět je tady fáze odčervovací cheeky je to fujtajbl, ale co se dá dělat, musíte mít bříšenka pěkně čistá ! Tak držím palečky, ať to proběhne i tentokrát dobře !

Zlatíčka moje baculaté, konečně jste mi dala šanci všech deset vyfotit !!! Ale, že to byla fuška ! Neposedná mláďata, věčně v pohybu .... a teď foť !!! To aby měl jeden deset rukou ! Heuréka ! Zvládla jsem to a tady máte ty naše krásné kluky a holky devilangel která mají nejen svá jména, s kterými jsem si dlouho lámala hlavu, abych vymyslela originály, ale i své páníčky, kteří se nemohou dočkat až vám bude devět týdnů, ovšem to je ještě hóódně daleko, to si nás maminka ještě užije.

 

         

Borgir

 

                                            

Barejro

     

Bordža

      

Bejls

       

Barat

                          

Bótris

       

Bakara

       

Bátory

       

Brijana

        

heartHolčička Bona, Bonička, Bonasijé heart

zůstává doma s maminkou a starší sestrou Andorrkou

                   

Všechno jsme zvládli, překonali starosti, očkování, čipování, základní socializaci, jako třeba vyhlídková jízda autem po ulicích města, základní návyky venčení, nošení oboječku, vítání návštěv, staří, mladí, děti, muži, ženy , všechny hlasy poznáme, ničeho se nebojíme :-) A další domácí  mazlíčci :-)    

Nastal devátý týden a štěňátka se pomalu rozutekla do svých domovů. Sebou si odnášela pěknou výbavičku, granulky, deku, která voněla po mamince Arietě, hračky, plyšáčky, pamlsky, ale hlavně dobrou kondici, zdraví

kdy nejmenší váha byla 12,6kg a největší 15,5kg , jak holky, tak i kluci ! A ten malý azurový prcínek, který při porodu

vážil pouhých 378 gramů????  Bravurně dohnal všechny bratry i sestry a domů odcházel se 14,5 kg živé váhy yes   

Loučení bylo smutné, i slzička ukáplacrying ale při výběru majitelů, byl smutek hned zažehnán, protože vás štěňátka 

moje, mají ti nejlepší páníčci kiss Kterým děkuji za péči, věřím, že se budete vzorně a se srdíčkem na dlani,

dobře starat, občas si na mne vzpomenete a pošlete fotečku svých krasavců, jak rostou, jaké mají na výstavách úspěchy a jak se jim daří !!! Věřím, že se uvidíme . My na oplátku budeme posílat zprávy, jak se mají

maminka Arietka a  

sestřičky Andorrka ( vrh A ) a Bonečka (Bhonacieux) 

Hodně zdravíčka pusinky moje krásné heart

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

heart heartheartheartheartheartheartheartheartheart

 

 

 

 

                                                

 

 

 

 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...